2015/10/03

Post 1383

Auktionstips

3

10

2015

Kategori

Som ni kanske redan vet har jag som helgnöje att ta ett varv inne hos nätauktionssajterna, mest för att hålla koll. Oftast tycker jag att priserna sticker iväg alldeles för mycket men ibland kan man ha tur.   Dessa föremål fångade mitt intresse idag!

9703239_fullscreen

Skänk från 1900-talets början.

9716548_fullscreen

En vacker bordsspegel.

9718261_fullscreen

Läkarskåp.

9718613_fullscreen

Fyra stycken “Liljan” ljusstakar.

hd_item_328997_13f7b5d49c

Trädgårdsstolar i rotting/korg.

hd_item_329004_d7af5aa5d5

Skrivbord från sent 1800-tal.

Kommentarer

1

Dela

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  1. Klara says:

    Det här var ett himla kul inläggsformat tycker jag! vore kul att få fler sådana här tips i framtiden, kanske en gång i månaden eller något. Och skänken var fantastisk!

The wildest man in town