2017/06/07

Post 1809

Auktionsfavoriter

7

6

2017

Kategori

Jag har precis tagit ett varv på några av auktionssajeterna och kikade lite extra på dessa dessa föremål som jag tänkte tipsa vidare om.

Trädgårdsbord från 1900-talets första hälft, hos Bukowskis.

Fem stycken böjträstolar med rottingsits, hos Bukowskis.

Numrerad och signerad färglitografi av Olle Nyman, hos Bukowskis.

Cafébord från Byarums bruk, hos Auktionet.

Vilstol i rotting från Svenskt Tenn, hos Bukowskis.

Bord från sent 1800-tal, hos Bukowskis.

Bestlite vägglampa, hos Lauritz.

Kommentarer

0

Dela

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The wildest man in town